Mari Valgma

mariCertified Professional Canine Fitness Trainer, CPCFT

Mari Valgma on koertekooli Kratt võimlemistrennide treener, kelle suureks huviks on koerte stabiliseerivate lihaste treening ning koordinatsiooni ja kehatunnetuse arendamine. Just nendel teemadel toimuvad tema õpetatavad kursused “Võimlemise baaskursus” ja “Kus mu käpad on?”.

Tee koerte fitnessini leidis Mari tänu oma hetkel vanimale koerale, kellel rebenesid esimese 1,5 eluaasta jooksul mõlemad ristatisidemed ning koerale võimalikult hea elukvaliteedi pakkumiseks tuli hakata usinasti tegelema lihastreeninguga. Mari alustas 2016. aasta koerte fitnesstreeneri õpinguid USA füsioterapeudi Debbie (Gross) Torraca juures ning aasta hiljem sooritas sertifitseeritud koerte fitnesstreeneri eksami. Ametlikult on Mari andnud võimlemistrenne alates 2017. aasta juunist. 2019. aasta maikuu seisuga on Maril võimlemise juhendamise kogemus ca 150 koera- ja koerajuhiga.

Mari elab koos oma kolme koeraga Tallinnas, tal on kaks austraalia lambakoera ning üks teadmata taustaga “leidlaps”. Mari noorim koer on Eesti esimene tööliini austraalia lambakoer. Oma nooremate koertega harrastab Mari agilityt ning noore austraalia lambakoeraga käib karjatamise trennides. Hetkel ta võistlusspordiga ei tegele, küll aga on ta varasemalt tegelenud võistlustasemel agility ja sõnakuulelikkusega. Mari õpib pidevalt juurde ning osaleb oma koertega regulaarselt erinevatel koolitustel.

Läbitud koolitused

Mari läbitud koolituste nimekirja leiab siit.

Spetsialiseerumine

Praeguseks on Mari põhiline huviala koerte fitness ning kehatunnetuse arendamine, füüsilise soorituse parandamine läbi teadliku treeningu ning inimeste teadlikkuse tõstmine koerte füüsilise heaolu osas. Koolituses kasutab võimlemises peamiselt peibutamist ja shapingut. Karistust Mari koolituses ei kasuta.

 

Rohkem infot läbitud koolituste ja Mari tegemiste kohta leiab tema blogist Koeraga võimlema (Pipfit)

Add to favorite