Elis-Ketter Müürsepp

Olen koertega kokku puutunud kogu teadliku elu. Hetkel on minu kaaslaseks 8. aastane Alaska malamuut Lex, kuid varem olen pidanud Tiibeti mastifeid ja minuga on koos elanud ka Chow-Chow. Lexiga koos hakkasin aga tõsisemalt tegelema koerte koolitamisega ja enese täiendamisega koerte koolitamise vallas. Kuigi on levinud arusaam, et teatud tõugu koeri (nende hulgas ka malamuute) ei ole võimalik hästi kuulekusele koolitada, saavutasin Lexiga kuulekusvõistlustel korduvalt kõrgeid kohti. Tahtmise ja konkreetsele koerale sobilike koolitusvõtete kasutamise korral on minu isikliku kogemuse põhjal kõik võimalik.

Mul on kõrgharidus, magistrikraad ja igapäevaselt töötan avalikus sektoris. Koertega tegelemine on minule aga pikaajaline hobi ja kutsumus. Viimasel ajal olen tegelenud erakoolituste andmisega, kuid varasemalt olen andnud ka koolitusi gruppidele. Olen tugevalt seda meelt, et koer ja inimene peavad igapäevaselt koos elama ja teineteisega hakkama saama selliselt, et üks ei ole teise jaoks koormaks. See on ka minu filosoofia koolitamisel – õpetada koertele ja koeraomanikele selliseid tehnikaid, mis aitavad igapäevaselt õnnelikult ja võimalikult probleemivabalt koos elada.

Minu esimeseks treeneriks, kes tegelikult kujunes ka minu lähedadeks sõbraks, oli Sirje Vets. Lisaks sellele, et jään alati Sirjele tänulikuks kõige eest, mida ta mulle õpetanud on, tahaksin teda veel tänada ka hindamatu sōpruskonna eest, mille liige ta on ning mis sai alguse just tema trennides!

Võistlemisest: Võistlustel sain nii mina kui Lex palju olulisi kogemusi. Aga kuna Lex on ennekõike pereliige, kelle heaolu on ilma kahtluseta spordist tähtsam, otsustasin pärast Lexi esimest maokeerdu aktiivset sporti enam mitte teha. Tänasel päeval on Lex lõbus, särtsakas ja energiline perelemmik, kes naudib pikki jalutuskäike ning saadab oma pere kõikjal, kus see on võimalik.

Spetsialiseerumine:

  • Reaktiivsus ja muud psüühilised probleemid
  • Kodune kasvatus
Add to favorite