Foorumi kasutamine

Foorumid on meil kasutusel online kursustel virtuaalse klassiruumina, kus õpilased saavad postitada oma kodutöid ja küsimusi esitada ning koolitaja saab neile tagasisidet anda.

Online formaadis õpetatavad kursused on nähtavad meie poolt kinnitatud kasutajatele, kes on oma kasutajanimega sisse loginud. Foorumite avalehelt saab kasutaja siseneda oma kursuse foorumisse.

Foorumite avaleht

Kursuse foorum koosneb põhifoorumist “Võimlemise baaskursus (online)” ja ühest alamfoorumist “Kodutööd” (pildil on vana ülesehitus). Kodutööde foorum on mõeldud õpilastele kodutööde postitamiseks ja kodutööle tagasiside saamiseks. Kodutööde foorumis on igal õpilasel oma leht (või Topic), kuhu kirjutavad ainult õpilane ja koolitaja. Kursusel osalevad õpilased näevad kaasõpilaste lehti. Põhifoorum on mõeldud erinevate üldiste küsimuste esitamiseks ning kaasõpilastega ja koolitajaga teemakohaste vestluste arendamiseks. Põhifoorumis võivad kõik õpilased teiste õpilaste loodud lehtedele/Topic-utele postitada.

Kursuse foorum näeb üldjuhul välja järgmine: 1 – Kodutööde foorum; 2 – Arutelu foorum (seda enam ei ole); 3 – uue teema pealkiri; 4 – uue teema sisu; 5 – telli teavitus vastuse kohta; 6 – postitusele saab soovi korral lisada kuni 3 faili; 7 – esita/avalda postitus.

Foorumi üldine ülesehitus

Kodutööde foorum on kõige olulisem koht õpilase-koolitaja omavaheliseks suhtluseks. Kursusele registreerunud õpilane loob Kodutööde foorumis oma lehe. Lehe pealkiri (Topic Title) peaks sisaldama koerajuhi nime, koera hüüdnime ja tõugu. Esimene postitus võiks lühidalt kirjeldama õpilase ja koera tausta ning ootuseid kursusele. Postitusele võib lisada pilte koerast. Selleks, et kursusel osaleja saaks e-mailile teavituse vastuste kohta, tuleks panna linnuke lahtrisse “Notify me of follow-up replies via email”. Postitusi ei saa kustutada ning postitusi saab muuta ainult kuni 4h peale postituse avaldamist.

Kodutöö foorumis oma lehe loomine

Postitusele piltide/failide lisamiseks vali postituse juures Choose File nupp – postitada saab kuni 3 faili ja need ei tohi olla suuremad kui 512 KB. Avanenud aknas vali soovitud fail ja vajuta “Open” või “Ava” nuppu. Kui soovid rohkem pilte lisada, siis vajuta foorumis “Add another file” lingile. Kui postitus on valmis, siis vajuta “Submit”.

Faili lisamine postitusele

Kui õpilase oma leht on loodud, siis sinna saab õpilane edaspidi postitada oma kodutööd ning koolitaja kirjutab tagasisidet. Postitustele saab vastatata, vajutades “Reply” nuppu postituse paremas ülemises nurgas või kirjutades otse postituse all olevasse “Reply To” lahtrisse.

Postitusele vastuse kirjutamine

Postitusele video lisamiseks kopeeri video URL koos endapoolse tekstiga/kommentaaridega postituse kirjutamise lahtrisse. Videosid on testitud YouTube formaadis, ühilduvus teiste kanalitega on hetkel katsetamata. Video ei tohi olla “Privaatne”, aga see ei pea olema “Avalik”. Video ilmub postitusse peale postituse avaldamist.

Video lisamine postitusse

Arutelude alustamine käib samamoodi nagu Kodutööde postitamine, aga lihtsalt põhifoorumi lehel: 1 – kirjuta teema pealkiri; 2 – kirjuta oma küsimus, huvitav fakt vms; 3 – lisa linnuke, kui soovid vastustest e-mailile teavitusi; 4 – lisa soovi korral pilte/faile; 5 – avalda postitus. Jällegi, postitusi kustutada ei saa ning neid saab muuta kuni 4h peale avaldamist.

Arutelu foorumis postituse loomine

Arutelu postitusele võivad vastata kõik õpilased. Seda saab teha, vajutades postituse üleval paremal nurgas “REPLY” või alustades kirjutamist kohe “Reply To” lahtrisse.

Arutelu foorumis postitusele vastamine

Head online kursust 🙂 Kui tekib küsimusi, siis võta ühendust oma kursuse treeneriga ja püüame mure võimalikult kiirest lahendada!

Add to favorite