Kursus Murelikud koerad: reaktiivsete koerte moodul

See kursus on mõeldud neile, kelle koeral on hirmu- või ärevusprobleem mingi konkreetse ärriti suhtes. Sellise koera omanikud teavad, kui keeruline on leida endale harjutamiseks abilisi ning kuidas vahel on väga raske hinnata treeningplaani sobivust. Põhiosa kursuse õpilastest moodustavad teiste koerte suhtes pelglikult, agressiivselt või ülemeelikult käituvad koerad. Trennid toimuvad peamiselt paarides, kuid suur osa trennidest toimub ka täiesti individuaalselt. Kuigi antud kursus on pühendatud koerareaktiivsetele koertele, saavad õpilased omandatavaid teadmisi kasutada ka teiste sarnase iseloomuga probleemkäitumiste lahendamisel.

Treeneriga kokkuleppel on võimalik eritingimustel programmi lülitada ka inimreaktiivseid, mootorsõidukile reaktiivseid koeri või teiste reaktiivsusvormiga koeri, kuid kuna selliste probleemide lahendamine eeldab inidividuaaltrenne ning on treenerile ajamahukam, siis on osalejate arv piiratud. Küsi rohkem infot: emma[ät]koertekoolkratt.ee

Neljanda nädala järel on ette nähtud 1 nädal puhkepausi, et pakkuda õpilastele võimalust veidi puhata ja õpitut mällu salvestada.

Üldinfo

Kestus: 8 akadeemilist tundi + 8 tundi veebikeskkonnas (algajad ja edasijõudnud eraldi) Hind: 250 eurot.

Soodushind 200 eurot nädala sees päevastel aegadel!

NB! Maksta saab ka osamaksetena

Treener: Mari Teras (algajad ja edasijõudnud) Asukoht: Pirita-Kose, Tähesaju tee, Raja tn
Grupi suurus: 1-2 koera algajates, 2-4 koera edasijõudnutes Trenni tuleb endal kaasa võtta: jalutustraksid või tavaline kaelarihm, 3-5 m jalutusrihm (mitte flexi!), madalama väärtusega maiused ja kõrgema väärtusega maiused (nt krõbinad ja praemaks), taskusse mahtuv mänguasi, kilekotid väljaheidete jaoks

 

NB! Kursusel osaledes tuleb arvestada, et tegemist on paketiga, kus tunnid toimuvad kindlal perioodil ja kindlatel aegadel vastavalt treeningplaanile. Kui õpilasel jääb mõni nädal vahele, siis osavõtutasu tagastamisele ei kuulu ning tundi järele teha ei saa.

 

Lühike tutvustav video kursusest:

Mis on kursuse „Murelikud koerad“ eesmärk?

 • Agressiivsuse, pelglikkuse või üle-erutumisega seotud probleemide lahendamine selliselt, et koer tuleb toime minimaalse omanikupoolse suunamise ja abiga keskkondades, kus on teisi koeri (või muid ärriteid, mis algselt koeral ülereageerimse esile kutsusid).
 • Lisaboonuseks on parem kontakt oma koeraga ning usaldusliku ja mõistva suhte ülesehitamine.
 • Rihmas tirimise vähenemine ja sujuvam koeraga liikumine erinevates keskkondades.

Mida sisaldab kursus „Murelikud koerad“?

 • Kohtumine 1 x nädalas silmast-silma
 • Kodutööde tegemine ja analüüs veebikeskkonnas minimaalselt 1x nädalas
 • Individuaalne lähenemine ja treeningplaani kohaldamine vastavalt koera eripäradele
 • Sisutihe ja videonäidetega rikastatud toetav lugemismaterjal (maht on väga suur ja õppijal tuleb varuda seega ka iseseisvaks õppimiseks aega)
 • Trennikeskkonna valik lähtudes koera vajadustest ja omaniku asukohast
 • Töö organiseerimine abilistega (abikoerad, abi-inimesed, kaameramees jne sõltuvalt olukorrast)
 • Kaasaegsete abivahendite kasutamine treeningul- filmimine, inimeste distants-suhtlusvahendid, klikker jpm
 • Kaasõpilaste tugi facebooki grupi vahendusel

Milline on kursuse ülesehitus ja kui kaua trennid kestavad?

Kõigepealt valime treeningute jaoks igale koerale sobiva keskkonna, kus alustame kontakti ja vastastikuse koostöö arendamisega. Kui elementaarne kontakt on olemas, kohtume koera tavapärasel jalutustrajektooril ja õpime, kuidas seal hakkama saada nii, et konfliktolukordi oleks minimaalselt. Seejärel alustame tööd vaikses keskkonnas koos meie poolt kontrollitava ärritiga ning hakkame koera dikteeritud tempos vähendama trennist trenni koera tundlikkust ärriti suhtes, läbi ohtra premeerimise ja lõbusate mängude. Igale praktilisele tunnile eelneb vastavat teemat käsitlev kirjalik ja videotega illustreeritud materjal, et muuta õpilastele materjal lihtsamini haaratavaks. Ühe treeningkorra kestus on tavapäraselt 1 akadeemiline tund, kuid kui koer väsib rutem, siis teeme trenni lühemaks. Sedasi väldime koera ebaõnnestumist.

Paralleelselt platsitööga tuleb õpilastel ära teha iganädalane kodutöö ja koos treeneriga analüüsitakse see lahti. Kodutööde esitamine aitab arendada õpilase iseseisva töö oskust ning see omakorda muudab töö koeraga edukamaks.

Kursus Murelikud koerad on jagatud algajate ja edasijõudnute blokiks. Kumbki blokk kestab 10 nädalat, silmast-silma trennid toimuvad üks kord nädalas ning veebikeskkonnas suheldaks vähemalt 1x nädalas. Ehkki meie väljatöötatud õppekavaga on võimalik osade koertega lülituda juba 10 tunni järel edasijõudnute blokki, siis sõltuvalt probleemi tõsidusest ja koera individuaalsetest eripäradest, võib kuluda edasijõudnute gruppi lülitumiseks ka kauem aega. Lähtume ennekõike koera heaolust, sest teraapiatöö kestust ei saa 100% ette paraku näha.

Algajate grupp:

Algajate treeningblokis aitame me saada paika õpilase koerale sobiva treeningplaani, õpetame kuidas saavutada treeninguks vajalikke mehhaanilisi oskuseid ja proovime need praktikas rakendada. Esimeste trennidega aitame luua hea vundamendi, millelt alustada probleemi lahendamist.

Algajate kursuse lõpuks on keskmise raskusastmega probleemi korral hoolikalt kaasa töötaval õpilasel saavutatud või saavutamisel järgmised tulemused:

 • koera ja omaniku vaheline kontakt ja mõistmine arenenud väga heale tasemele.
 • koera omanik valdab peamisi tehnikaid hirmu ja ärevusprobleemide lahendamiseks.
 • Koer ei ärritu/erutu enam ärriti distantsi peal nägemisel suuremal osal kordadest ning taastub kiiresti ja on kergesti juhitav siis kui see siiski juhtub.

Siin saab tutvuda täpse õppekava ja käsitletavate teemadega

Edasijõudnute grupp:

Edasijõudnute treeningblokis arendame me õpilase iseseisvat trennide planeerimise ja analüüsi oskust selliselt, et nad saaksid trenne läbi viia iseseisvalt ja nö päris elus, ega sõltuks kogu oma koera elu vältel treenerist.

Edasijõudnute kursuse lõpuks on keskmise raskusastmega probleemi korral hoolikalt kaasa töötaval õpilasel saavutatud või saavutamisel järgmised tulemused:

 • koer ja tema omanik on nagu üks hästi õlitatud masin ning koeral ei ole enam pidevalt vaja aktiivset suunamist ja omanikupoolset abi rasketes olukordades.
 • koera omanik oskab hinnata seda, millised olukorrad on koerale liiga rasked ja vähendada koera stressitaset enda oskusliku juhtimise abil.
 • koer jääb peaaegu alati ärritit nähes rahulikuks ning tuleb toime ka lähikontakti olukordadega nagu koos teiste koertega jalutamine või rahulikul energial suhtlemine.

Siin saab tutvuda täpse õppekava ja käsitletavate teemadega

Kas sa ei leidnud vastust oma küsimusele?

Esita julgelt oma küsimus siin 🙂

 

Add to favorite