Tagaõuest kaugemale

Kas su koer kugistab pikemalt mõtlemata rõõmuga alla kõik ahvatlevad palad, mis ta teele satuvad?

Kas sinu koer kuulab sind ainult siis, kui ahvatlev maius on nähtaval kohal tema nina all?

Kas sinu koer näib alati kaaluvat sinu poolt pakutava preemia ja muu ahvatluse väärtust?

 

Denise Fenzi poolt välja töötatud programm Tagaõuest kaugemale aitab lahendada neid probleeme ja viia oma koera koolituse uuele tasemele. 10 nädalasel kursusel teeme läbi harjutused, mis õpetavad koera ahvatlustest loobuma ja kuulama sind ka siis, kui sul ei ole parasjagu maiuseid käes või isegi mitte taskus. Kogu kursuse vältel õpetame me koera ise ennast kontrollima selliselt, et omanik ei peaks koera keerulistes olukordades toimetulekuks pidevalt ise peibutama ega keelama. Kuna treeningu käigus ei kasutata koera ehmatamist, keelamist ega karistamist sisaldavaid töövõtteid, on kursus ühtlasi ka hea viis koera enesekindluse tõstmiseks.

Kõigile õpilastele laenatakse kursuse kestel välja Denise Fenzi ingliskeelne raamat „Beyond the back yard: train your dog to listen anytime, anywhere!“. Inglise keelt oskajatele annab see võimaluse koduseks lisalugemiseks, kuid keelt mitteoskajatel ei ole tarvis muretseda, sest tunnis antakse selged juhised kaasatöötamiseks ja kodutöödeks.

Kestus: 10 astroloogilist tundi (1 nädalane paus toimub 6.-ndal õppenädalal ja koos sellega kestab kursus 11 nädalat) Hind: 150 eurot
Treener: Emma Jäger Asukoht: Tabasalu Minu koer saalis, K kl 19:00
Grupi suurus: kuni 4 koera Trenni tuleb endal kaasa võtta: riidepuur või pesa (kui koer ei oska iseseisvalt oodata, siis võib võtta kaasa pereliikme kes vahepeal koera hoiab), klikker, tavaline kaelarihm või jalutustraksid, tavaline 2-3 m jalutusrihm, koerale meelepärased maiused, kilekotid väljaheidete jaoks

Trenni võib kaasa võtta: sõpru või pereliikmeid! Saame kasutada erinevaid pereliikmeid trennis abilistena- mida rohkem, seda uhkem 🙂 

NB! Kursusel osaledes tuleb arvestada, et tegemist on paketiga, kus tunnid toimuvad kindlal perioodil ja kindlatel aegadel vastavalt treeningplaanile. Kui õpilasel jääb mõni nädal vahele, siis osavõtutasu tagastamisele ei kuulu ning tundi järele teha ei saa.

Millistele koertele sobib kursus Tagaõuest kaugemale?

 • Koer peab oskama elementaarseid käitumisi nagu pesas ootamine, juurdetulek, lõdvas rihmas kõndimine (vähemalt sedasi, et omanikul on maiused käes)
 • Koer peaks olema liginemas 1. eluaastale või vanem- küpsed nooremad kutsikad on samuti oodatud
 • Koeral peab olema huvi toidu või mänguasjade suhtes (kasutame trennis valdavalt toitu, mis on koerte jaoks ahvatlev aga saame hakkama ka mänguasjade suhtes elevile minevate koertega)

NB! Kursus ei sobi koertele, kes:

 • Valvavad ressursse inimeste eest.
 • Tunnevad ennast ebamugavalt teiste koerte või inimeste läheduses (hauguvad, ei suuda süüa, põgenevad, on närvilised) või on keskkonnatundlikud (muutuvad uues kohas murelikuks).
 • Kui koera jooksuaeg langeb kokku kursusega, ei saa koeraga jooksuaja nädalatel kursusel osaleda.

Õppekava

 1. nädal: Koolitustaseme ülevaatamine ja kahe maiuse mäng
 2. nädal: Kontrollitud ahvatlused
 3. nädal: Kriteeriumi tõstmine
 4. nädal: Maiused käest ära
 5. nädal: Maiused taskust ära
 6. nädal: Töö ilma rihmata

7., 8.,  9. ja 10. nädal: oskuste viimistlemine ja kordamine

Add to favorite