Võimlemise baaskursus (online)

Võimlemine on koerte üldfüüsiline treening, mis aitab arendada süva- ja stabiliseerivaid lihaseid, mis muidu tihti tähelepanuta jäävad. Võimlemine aitab tagada koera head füüsilist vormi, vähendab vigastuste riski ning on hea alus teistele spordialadele nagu sõnakuulelikkus, agility, trikikoolitus. Võimlemine ei nõua palju aega, küll aga teadlikkust ning võiks kuuluda iga koera elustiili juurde.

Võimlemise baaskursus on mõeldud kõigile, kes soovivad rohkem teada saada oma koera kehaehitusest ning füüsilisest vormist. Kursus sobib nii sport- kui kodukoertele, lisaks ka koertele, kellel on mingil põhjusel piiratud liikumisvõimalused. Kursus ei sobi tervisemuredega koertele, nendele on sobilikumad individuaalsed konsultatsioonid vet arsti nõusolekul.

Võimlemise baaskursus (online) on online keskkonnale kohandatud versioon populaarsest võimlemise baaskursusest. Õppematerjalid on samad mis kohalkäimise kursusel ning online kursus on kohalkäimise kursusega samaväärne. Online kursus sobib suurepäraselt neile, kel mingil põhjusel ei ole võimalik kohalkäimise trennides käia.

Online kursusel toimub õppimine veebikeskkonda üleslaetud loengute, harjutuste juhtnööride ja videonäidete abil. Kursusel osalevad õpilased saavad ligipääsu online klassiruumi (foorumi kujul), kuhu saab postitada video kujul kodutöid. Kodutööd ja minupoolne tagasiside on nähtav kõikidele kursuse õpilastele.

Kursuse kestus on 11 nädalat (koos puhkenädalaga 6. nädalal), õppetöö kestab 10 nädalat. Kursusel on harjutused jaotatud 5 gruppi ning iga grupi harjutuste kodutööde esitamiseks on aega 2 nädalat. Iga harjutuste grupi kohta võib esitada 8 minutit videomaterjali. See on oluliselt pikem aeg kui esialgu tundub 🙂

Kursusel osalemiseks on vaja:

  • videovõimalus (kaamera või telefon)
  • YouTube konto videote üleslaadimiseks
  • kaks väiksemat või üks suur tasakaalupadi (sobivad ka diivanipadjad, madratsid jms)
  • harjavarsi või sarnaseid latte 6-8 tk
  • ümar stabiilne pind, näiteks lillepoti alus, kuhu koer saab mugavalt asetada esijalgu ja tagajalgu

 

Kestus: 10 nädalat Hind: 160
Treener: Mari Valgma Asukoht: veebikeskkond

 

Kursus katab järgmised teemad:

– võimlemise eesmärgid ja põhimõtted

– ohutuse tagamine võimlemisel

– koerte kehaehitus ning füüsilised vajadused

– võimlemise baasharjutused praktikas

– harjutuste keerulisemaks tegemise põhimõtted

– harjutuste sobitamine igapäevaellu

– kodused võimlemisvahendid

– treeningkava koerale, millega kodus jätkata

NB! Kursusel osaledes tuleb arvestada, et tegemist on paketiga, kus tunnid toimuvad kindlal perioodil ja kindlatel aegadel vastavalt treeningplaanile. Kui õpilasel jääb mõni nädal vahele, siis osavõtutasu tagastamisele ei kuulu ning tundi järele teha ei saa.

Add to favorite