Võimlemise baaskursus

Tahaksid, et koer oleks võimalikult mitmekülgselt treenitud? Soovid alustada koerte fitnessiga, aga ei tea, kust alustada? Tahaksid rohkem teada koerte rühist ja heast vormist harjutuste sooritamisel? Milliseid märke jälgida, et vigastustele vajadusel võimalikult kiiresti jälile saada?

 

Võimlemine on koerte üldfüüsiline treening, mis aitab arendada süva- ja stabiliseerivaid lihaseid, mis muidu tihti tähelepanuta jäävad. Võimlemine aitab tagada koera head füüsilist vormi, vähendab vigastuste riski ning on hea alus teistele spordialadele nagu sõnakuulelikkus, agility, trikikoolitus. Võimlemine ei nõua palju aega, küll aga teadlikkust ning võiks kuuluda iga koera elustiili juurde.

Võimlemise baaskursus on mõeldud kõigile, kes soovivad rohkem teada saada oma koera kehaehitusest ning füüsilisest vormist. Kursus sobib nii sport- kui kodukoertele, lisaks ka koertele, kellel on mingil põhjusel piiratud liikumisvõimalused. Kursus ei sobi tervisemuredega koertele, nendele on sobilikumad individuaalsed konsultatsioonid vet arsti nõusolekul.

Kodus harjutuste tegemiseks on vajalik vähemalt ühe tasakaalupadja olemasolu, soovitavalt võiks olla kaks patja.

Kursusel saab osaleda koeraga alates kuuendast elukuust, aga soovitame siiski osalemisega oodata kuni koer on aastane. Sealt edasi sobib kursus igas vanuses koerale.

9-nädalane kursus toimub 1 kord nädalas 1 h, 4 koeraga grupis (5. nädal on vaba nädal).

Kestus: 8 akadeemilist tundi (9 nädalat) Hind: 175 €
Treener: Mari Valgma Asukoht:

Mustamäe tee 43, Tallinn

Grupi suurus: 3-4 koera Aeg:

Hetkel uusi gruppe ei ole!


Kursus katab järgmised teemad:

– võimlemise eesmärgid ja põhimõtted

– ohutuse tagamine võimlemisel

– koerte kehaehitus ning füüsilised vajadused

– võimlemise baasharjutused praktikas

– harjutuste keerulisemaks tegemise põhimõtted

– harjutuste sobitamine igapäevaellu

– kodused võimlemisvahendid

– treeningkava koerale, millega kodus jätkata

NB! Kursusel osaledes tuleb arvestada, et tegemist on paketiga, kus tunnid toimuvad kindlal perioodil ja kindlatel aegadel vastavalt treeningplaanile. Kui õpilasel jääb mõni nädal vahele, siis osavõtutasu tagastamisele ei kuulu ning tundi järele teha ei saa.

Kõik võimlemiskursused on mahukad ning eeldavad kogu kursuse vältel usinasti kodutööde tegemist. Kursuste juurde kuulub teoreetiline materjal ning harjutuste videod ja juhtnöörid kooli veebikeskkonnas. Võimlemistrennides ei tegeleta üldist koerakasvatust puudutavate küsimustega. Kui koeral on mõni konkreetne füüsiline mure, siis palume enne võimlemistrenni registreerumist ühendust võtta treeneriga e-maili teel: mari.valgma[ät]koertekoolkratt.ee

Enne trennidesse registreerumist tutvu kindlasti treeningute üldtingimustega.

Add to favorite