Võimlemise baaskursus

NB! Võimlemise rühmatrennis osalemiseks on järgmised eeldused:
– koeral ja koeraomanikul on hea omavaheline kontakt
– koer kohaneb hästi uue keskkonnaga ja on nõus rahulikult maiusega harjutusi tegema
– koerale sobib teiste koerte läheduses töötamine (st koer ei lähe närviliseks teiste koerte läheduses ja suudab rahulikult harjutustele keskenduda)
– koer suudab vajadusel teiste koerte läheduses puhata ja oma trennikorda oodata
– koer on hea meelega nõus asetama eraldi esi- ja tagajalgu uuele objektile (käpatargetite harjutused)

Nende eelduste tõttu on soovituslik läbida eelnevalt Koera õpetamise baaskursus. Kui koeral on puudu ainult üksikud vajalikud oskused ja ei soovi tervet Koera õpetamise baaskursust läbida, siis on need oskused võimalik omandada individuaaltrennis enne rühmatrenniga liitumist. Huvi korral palume aegsasti treeneriga ühendust võtta, et täpsustada rühmatrenniga liitumise võimalusi.

11-nädalane kursus toimub 1 kord nädalas 1 h, 4 koeraga grupis (6. nädal on vaba nädal). Võimlemine on koerte üldfüüsiline treening, mis aitab arendada süva- ja stabiliseerivaid lihaseid, mis muidu tihti tähelepanuta jäävad. Võimlemine aitab tagada koera head füüsilist vormi, vähendab vigastuste riski ning on hea alus teistele spordialadele nagu sõnakuulelikkus, agility, trikikoolitus. Võimlemine ei nõua palju aega, küll aga teadlikkust ning võiks kuuluda iga koera elustiili juurde.

Võimlemise baaskursus on mõeldud kõigile, kes soovivad rohkem teada saada oma koera kehaehitusest ning füüsilisest vormist. Kursus sobib nii sport- kui kodukoertele, lisaks ka koertele, kellel on mingil põhjusel piiratud liikumisvõimalused. Kursus ei sobi tervisemuredega koertele, nendele on sobilikumad individuaalsed konsultatsioonid vet arsti nõusolekul.

 

Kestus: 10 akadeemilist tundi Hind: 160
Treener: Mari Valgma Asukoht: Minu Koer hall, Ranna tee 2, Tabasalu
Grupi suurus: 4 koera Aeg: T ja N ajavahemikus 17-21

 

NB! Kursusel osaledes tuleb arvestada, et tegemist on paketiga, kus tunnid toimuvad kindlal perioodil ja kindlatel aegadel vastavalt treeningplaanile. Kui õpilasel jääb mõni nädal vahele, siis osavõtutasu tagastamisele ei kuulu ning tundi järele teha ei saa.

 

Kursus katab järgmised teemad:

– võimlemise eesmärgid ja põhimõtted

– ohutuse tagamine võimlemisel

– koerte kehaehitus ning füüsilised vajadused

– võimlemise baasharjutused praktikas

– harjutuste keerulisemaks tegemise põhimõtted

– harjutuste sobitamine igapäevaellu

– kodused võimlemisvahendid

– treeningkava koerale, millega kodus jätkata

Add to favorite