Kus mu käpad on?

Kus mu käpad on? on koerte kehatunnetuse ja koordinatsiooni parandamisele suunatud kursus. Kursusel tehakse peamiselt shapingupõhiseid harjutusi. Kui koer shapinguga eelnevalt kokku puutunud ei ole, siis tuleks enne läbida Koera koolitamise baaskursus.

Hea kehatunnetus ja koordinatsioon aitab koeral kiiremini kohalduda muutuvate oludega näiteks libedal või ebatasasel pinnal ning seeläbi väheneb oluliselt vigastuste risk. USA füsioterapeut Sasha Foster kirjutab oma raamatus “Canine Cross Training”, et “heaks” võib kehatunnetust ja koordinatsiooni pidada aga alles siis, kui koer suudab kõiki nelja jalga eraldi, teadlikult ja kontrollitult liigutada erinevates suundades.

Põhiliseks ajendiks koeraga kehatunnetuse ja koordsinatsiooni harjutuste tegemiseks ongi just vigastuste riski vähendamine – eriti arvestades, et Eestis on meil päris pikk periood, kui kõik jalutusrajad tunduvad lausjääs olevat… Lisaks on koerale erinevate harjutuste õpetamine tore tegevus ning kursusel tehtavad harjutused on heaks baasiks ükskõik millisele spordialale.

Kus mu käpad on? kursusel alustame erinevate käpatargetite baasi õpetamisest ning liigume järkjärgult keerulisemate harjutusteni. Kursuselt leiab sobivaid harjutusi ka koerale, kellel käpatargetid üldjoontes juba selged on – võimalused harjutuste raskemaks tegemiseks on lõputud 😉 Lisaks shapingupõhisele targetiõppele teeme kursusel harjutusi ebastabiilsetel pindadel ja takistusradadel.

Kus mu käpad on? on 11-nädalane kursus ja toimub 1 kord nädalas 1 h, 4 koeraga grupis (6. nädal on vaba nädal). Kursus sobib igas vanuses ja suuruses koertele, nii kodukoertele kui tulevastele sportlastele. Koertekooli Kratt kursused on mahukad ning tasub arvestada, et kodus peaks kursuse perioodil samuti harjutusi tegema.

Kursusel osalemiseks ei ole vaja eraldi varustust! Varustusega harjutusi saame trennides harjutada, kodutööks jäävaid harjutusi saab teha ilma spetsiaalse varustuseta. Koduseid harjutusi on võimalik teha väikesel pinnal – hea tegevus pimedateks talveõhtuteks! Ootan teid kursusele 🙂

Kestus: 10 akadeemilist tundi (11 nädalat) Hind: 150 €
Treener: Mari Valgma Asukoht:

1) Koeruse hall, Laki 25, Tallinn

2) MyPet Pirita Selver, Tallinn

3) Online kursus

Grupi suurus: 3-4 koera Aeg:

E algusega ajavahemikus kell 18-21
7. oktoober – 16. detsember (Laki 25)

K algusega ajavahemikus kell 17-20
9. oktoober – 18. detsember (Pirita MyPet)


NB! Kursusel osaledes tuleb arvestada, et tegemist on paketiga, kus tunnid toimuvad kindlal perioodil ja kindlatel aegadel vastavalt treeningplaanile. Kui õpilasel jääb mõni nädal vahele, siis osavõtutasu tagastamisele ei kuulu ning tundi järele teha ei saa.

Kõik võimlemiskursused on mahukad ning eeldavad kogu kursuse vältel usinasti kodutööde tegemist. Kursuste juurde kuulub teoreetiline materjal ning harjutuste videod ja juhtnöörid kooli veebikeskkonnas. Võimlemistrennides ei tegeleta üldist koerakasvatust puudutavate küsimustega, nende lahendamiseks on sobivam koerte koolitamise baaskursus. Kui koeral on mõni konkreetne füüsiline mure, siis palume enne võimlemistrenni registreerumist ühendust võtta treeneriga e-maili teel: mari.valgma[ät]koertekoolkratt.ee

Enne trennidesse registreerumist tutvu kindlasti treeningute üldtingimustega.

Järgmised kursused algavad 7. oktoobril. Kursusele registreerumiseks täida palun allolev vorm.

Add to favorite