Tagaõuest kaugemale I

Treeningtasemete kursusega käib kaasas Denise Fenzi inglisekeelne raamat “Tagaõuest kaugemale”. Selle raamatu iseseisvalt läbi töötamine on tungivalt soovituslik, sest meie kõigi eesmärk on läbi õpetamise saada koer ahvatlustekindlaks.

Treeningsaalis anname endast parima, et ehitada ülesanded üles nii, et koeral puuduks võimalus ebaõnnestuda ehk oleks võimalik õnnestuda.

Väga oluline on töötada oma koera tempos – iga koer on omamoodi ja oskused arenevad samuti erinevalt. Varuge kannatust ning usun, et meie koostatud materjalid aitavad teid takistustest läbi.

Kindlasti lubage ka oma koeral teha valikuid (mõistlikkuse piires), mida vähem inimesena sekkume koera valikutesse, seda kiiremini nad õpivad, mis töötab, mis ei tööta.

Esimese nädala harjutused:

  1. Vaatame üle põhioskused, katsume märgata, kus on vundament natuke auklik ja hakkame põhioskuseid tugevdama (alul ilma segajata, paariline teeb koerale puhkepausi) Kui koer on nõus autos ootama, siis saab tulla teine trenniline vaatama esimese trennilise oskusi läbi klaasi. Oskused, millele pilgu peale viskame, on istu, lama, oota, tule, lõdvas rihmas liikumine ja matile minek. Kui koera repertuaaris on veel miskit, vaatame üle!
  2. Kahe maiuse harjutus – koer saab ühe maiuse käitumise sooritamise eest ja teise maiuse selle eest, kui omanik tagurdab ning koer liigub koheselt omanikuga kaasa. Kui koer ei liigu kaasa või jääb mujale vaatama ilma, et ta ümber orienteeruks, siis palun aseta maius koerale nina alla ning peibuta ta endaga kaasa liikuma.
  3. Üldistamiseks teeme korraga sedasama harjutust – liikuvad koerad on alati kindlam segaja. Jälgige hoolega oma koeri, vajadusel muudame keskkonda kergemaks.
  4. Kas meie koerad teavad ka käitumisi raskemates oludes? Kas Sinu koer istub ainult siis, kui seisad tema ees? Proovi, kas ta istub ka siis, kui Sina istud toolil või põrandal ning palud tal istuda. Kas koer läheb matile ainult siis, kui suunad teda sinnapoole? Kas ta püsib seal, kui Sa ise liigud? Mis Su koer teeb siis, kui istud toolil ning loed raamatut?https://www.youtube.com/watch?v=S_1jb02t2Hw

    Saame tuttavaks oma koerte tasemega!

Add to favorite

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga